577
298426

CÉLINE, klänning, 1980-tal

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
105 - 131 EUR
109 - 137 USD
Klubbat pris
950 SEK
CÉLINE, klänning, 1980-tal

Rött siden med dekor av svarta giraffer. V-ringad med knytband, rödrosa pärlemorskiftande monogramprydda knappar. Nederdel med sydda veck. Liten guldbricka märkt "CELINE". Enligt etikett fransk storlek 40. Rygglängd mitt bak 110, bystvidd 102, midjevidd 76 cm, ärmlängd 44 cm.

Obetydligt slitage, troligen saknas skärp.