584
296943

LANVIN, klänning, 1980-tal

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
109 - 136 EUR
114 - 143 USD
Klubbat pris
LANVIN, klänning, 1980-tal

Röd sidencrêpe med dekorativt draperat band kring höft. Svagt v-ringad urringning fram och bak. Axelvaddar samt lätt rynkad ärm. Dragkedja i ryggen. Etikettmärkt "LANVIN PARIS MADE IN FRANCE". Enligt etikett fransk storlek 42 (motsvarar ungefär svensk 38). Rygglängd mitt bak 94, bystvidd 92, midjevidd 78, ärmlängd 41 cm.

Smärre slitage.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?