584
296943

LANVIN, klänning, 1980-tal

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
105 - 131 EUR
109 - 137 USD
Klubbat pris
LANVIN, klänning, 1980-tal

Röd sidencrêpe med dekorativt draperat band kring höft. Svagt v-ringad urringning fram och bak. Axelvaddar samt lätt rynkad ärm. Dragkedja i ryggen. Etikettmärkt "LANVIN PARIS MADE IN FRANCE". Enligt etikett fransk storlek 42 (motsvarar ungefär svensk 38). Rygglängd mitt bak 94, bystvidd 92, midjevidd 78, ärmlängd 41 cm.

Smärre slitage.