608
296946

THIERRY MUGLER, klänning, 1980-tal

Utropspris
800 - 1 000 SEK
70 - 87 EUR
73 - 91 USD
Klubbat pris
500 SEK

Skjortklänningsmodell i duvblå ull. V-ringad med tryckknappar med stjärndekor. Brett skärp med metallspänne. Etikettmärkt "MUGLER PAR Thierry Mugler MADE IN FRANCE". Enligt etikett fransk storlek 42. Rygglängd mitt bak 93, bystvidd 102, ärmlängd 40 cm.

Obetydligt slitage.