645
286111

KATHARINE HAMNETT, klänning

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Klubbat pris
600 SEK
KATHARINE HAMNETT, klänning

Beströdd med lilaskiftande paljetter, smala axelband. Etikettmärkt "KATHARINE HAMNETT LONDON". Enligt etikett italiensk storlek 42. Rygglängd mitt bak 64, bystvidd 80 cm.

Obetydligt slitage.

Tidning "Elle" nr 11, 1996 medföljer. Modereportage där klänningen visas. Klänningen har vunnits genom tävling i tidningen Elle 1996. Intyg medföljer.