478
351779

HERMÈS, handväska "Kelly 32", 1960-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Brunt kalvskinn med bruna stickningar. Rundade sömmar utåt, "retourné". Tre fack invändigt, varav ett med dragkedja. Spänne i guldfärgad metall märkt "HERMÈS-PARIS". Fyra tellikor under. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS", artisanstämplad "G " samt "O". 32 x 23 x 12 cm.

Slitage. Nycklar saknas.