512
350191

LOUIS VUITTON, koffert, 1900-talets början.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 750 - 2 190 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Monogram canvas med läderskodda kanter. Träribbor. Mässingslås märkt "70 CHAMPS-ELYSEES PARIS Louis Vuitton 149 NEW BOND ST. LONDON". Ägarmonogram i rött på sidorna "M.S.R" samt på adressetikett "Fru Carl Johan Robbert". Rester av diverse reseetiketter. Invändigt fodrad med oblekt linne/bomull. Etikettmärkt "ASNIERES S/SEINE 70 CHAMPS-ELYSEES PARIS Louis Vuitton LILLE 34. RUE FAIDHERBE NICE 4. JARDIN PUBLIC 149. NEW BOND ST. LONDON". Otydlig siffermärkning. Längd 60, bredd 47, höjd 53 cm.

Smärre skador, slitage, på ovansidan av locket rester av röd lack.