Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
586
340799

CHANEL, handväska, "Double Flap".

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Svart quiltat kalvskinn. Monogramprytt lås och länk med tvinnat skinnband i guldfärgad metall. Baksida med ficka. Fodrad med burgundifärgat samt svart läder, ett fack under flap. Fyra fack invändigt, varav ett större. Numrerad och stämpelmärkt "CHANEL" "MADE IN FRANCE" på insidan, låset märkt "CHANEL PARIS". 25,5 x 14,5 x 7 cm.

Obetydligt slitage.

dustbag medföljer.