593
350480

HERMÈS, handväska "Kelly 35", 1960/70-tal.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 530 - 3 970 EUR
3 680 - 4 140 USD
Klubbat pris
90 000 SEK

Svart krokodil. Tre fack invändigt, varav ett störrre. Spänne i guldfärgad metall märkt "HERMÈS-PARIS". Fyra tellikor under. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS", artisanstämplad "P ". 35 x 25 x 12 cm.

Smärre slitage.