Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
600
334173

CÉLINE, ett par skor samt skärp.

Utropspris
1 500 - 1 800 SEK
145 - 174 EUR
166 - 200 USD
Klubbat pris
2 200 SEK

Ett par skor i brunt krokodilskinn med spänne och beslag i guldfärgad metall. Spänne med häst och vagn, stämplad "CÉLINE". Enligt märkning storlek 40. Klackhöjd 3,5 cm, innermått ca 25,5 cm.
Skärp i brunt krokodilskinn, guldfärgat metall spänne med häst och vagn, stämplad "CÉLINE". Stämpelmärkt "CÉLINE PARIS" samt "MADE IN ITALY". Enligt märkning 32/95. Längd till hål: 69-79 cm.

Slitage. Skor med kraftig slitage.