Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
644
328530

CHANEL, skärp, tidigt 1980-tal.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
242 - 291 EUR
277 - 333 USD
Klubbat pris
2 400 SEK

Svart skinn med spänne i guldfärgad metall med tvinnand skinnrem. Behängd med två guldfärgad länkar varav en med tvinnad skinnrem samt två medaljonger märkta med logo "CC", fästa med krok på den ena sidan. Stämpelmärkt "CHANEL 2 8 MADE IN FRANCE", enligt märkning storlek 85/34. Längd till hål: 80-89 cm.

Obetydligt slitage.

Kartong medföljer.