Quiltad svart kalvskinn. Beslag och dragkedja i silverfärgad metall, märkt CC. Framsida med ett fack med dragkedja, prytt med CC logo samt stämpelmärkt "CHANEL". Fodrad i bourgognerött skinn, ett fack med dragkedja. Stämpelmärkt "CHALE MADE IN ITALY" samt numrerad. 39 x 25 x 11 cm.
Smärre slitage.
Dustbag samt certifikat medföljer.