753
332550

YVES SAINT LAURENT, tvådelad dräkt bestående av kavaj och byxor. 1980/90-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 175 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Benvit manchester. Enkelknäppt kavaj med två fickor. Guldfärgade (oxiderade) knappar med dekor av kronor. Fodrad med vit acetat. Etikettmärkt: "MADE IN FRANCE YVES SAINT LAURENT rive gauche PARIS". Enl etikett fransk storlek 38. Längd mitt bak 72,5 cm, bystvidd 100 cm, midjevidd 86 cm, ärmlängd 45 cm. Byxor i gubbmodell med sidfickor och veck fram. Etikettmärkt: "MADE IN FRANCE YVES SAINT LAURENT rive gauche PARIS". Midjevidd 76 cm, innerbenslängd 80 cm, ytterbenslängd 109 cm.

Obetydligt slitage