838
334198

HERMÈS, handväska, "Birkin 35".

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Hallonrött mjukt präglat kalvskinn med hallonröda stickningar. Rundade sömmar utåt, "retourné". Spänne samt lås i guldfärgad metall märkt "HERMÈS-PARIS", clochette med nycklar. Fodrad i hallonrött getskinn, två fack invändigt varav ett med dragkedja. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE", artisanstämplad, incirklat "Z". 35 x 25 x 19 cm.

Monogramstämplad "M.R". Repor. Enstaka fläckar undertill. Smärre slitage.

Dustbag medföljer.