858
328529

CHRISTIAN DIOR, axelremsväska, "Montaigne Chris 1947".

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
221 - 265 EUR
230 - 276 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Svart läder, ställvis perforerad med vinröda detaljer delvis i lack. Dragkedja samt dekorelement i silverfärgad metall. Bilinspirerad dekor framtill med nummerskylt med texten "MONTAIGNE CHRIS 1947" samt knappar i form av billjus. Fodrad i blått tyg, ficka med dragkeda. Stämpelmärkt "Christian Dior Paris" samt numrerad. 28 x 10 x 11 cm.

Smärre repor.

Dustbag medföljer.