265
382765

BEST QUALITY, hög hatt, "the city hat" 1930/40-tal.

Utropspris
500 SEK
44 EUR
46 USD
Klubbat pris
500 SEK

Svart filt samt siden band. Invändigt brunt skinnband. Stämpelmärkt "BEST QUALITY". Omkrets ca 55 cm.

Obetydligt bruksslitage. Senare ägaramärkning i bläck.

Ask medföljer.