267
382785

GEORGIAN COVERT Harrods ltd london, ytterrock.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Klubbat pris

Grå ull, enkelknäppt. Två fickor, utanpåliggande med lock. Halvfodrad i svart siden, invändigt en ficka. Etikettmärkt "Georgian Covert", "Harrods LTD LONDON" samt "The MANS SHOP Harrods". Rygglängd mitt bak ca 121 cm, bystvidd ca 130 cm, yttre ärmlängd ca 67 cm.

Obetydligt slitage. Nacke med smärre slitage.

Proveniens

Generalmajor Amerikanska armén, Jack Jordan, begravd på Arlington kyrkogård.