319
402082

YVES SAINT LAURENT, skärp 1970/80-tal, trol ur den Ryska kollektionen.

Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
87 - 105 EUR
91 - 109 USD
Klubbat pris

Brun mocka med svart dekorband. Svarta knytband. Guldfärgad hängande tag, märkt: "YSL". Stämpelmärkt: "YVES SAINT LAURENT Paris 313 MADE IN FRANCE". Storlek 75. Längd 69 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Proveniens

Inköpt i Paris 1970-80-tal.