353
380058

SULKA, morgonrock, 1980-talet.

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
105 - 131 EUR
109 - 137 USD
Klubbat pris
2 200 SEK

Blå siden med röda prickar samt kanter i rött. Två fickor samt en bröstficka. Knytskärp. Halvfodrad i rött siden, invändigt två fickor. Etikettmärkt "MADE IN ENGLAND Sulka NEW YORK LONDON PARIS". Rygglängd mitt bak ca 87 cm, bystvidd ca 108 cm, yttre ärmlängd ca 61 cm.

Obetydligt bruksslitage.