431
398343

HERMÈS, handväska, "Birkin 35".

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 490 - 3 920 EUR
3 650 - 4 110 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Epsom i svart med svarta stickningar, beslag i palladium behandlat metall. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS " samt artisanstämplad "B09", inramat "N". Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Fodrad i svart skinn, invändigt två fack varav ett med dragkedja. 35 x 25 x 18 cm.

Obetydligt bruksslitage och enstaka märken.