804
394662

KLÄNNING, 1920-tal.

Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
88 - 106 EUR
93 - 112 USD
Klubbat pris
4 600 SEK
KLÄNNING, 1920-tal.

Grön siden med broderad dekor i rött och vitt jugendmönster. Rak modell. Höger framsida med dekor av påsytt hängande siden band. Rygglängd mitt bak ca 120 cm, bystvidd ca 96 cm.

Smärre bruksslitage och fläckar.