839
400360

HERMÈS, handväska, "Birkin 35"

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 800 - 4 270 EUR
4 340 - 4 890 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Tourillon clemence i färgen ciel med ljusblå stickningar, beslag i palladiumbehandlad metall i silver. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS " samt artisanstämplad "27L", inramat "M". Fodrad med ljusblått skinn, invändigt två fack varav ett med dragkedja. 35 x 25 x 18 cm.

Smärre bruksslitage och några märken på baksidan.

Originalask medföljer.