851
334209

OSCAR DE LA RENTA, aftonklänning

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris

Blå sidenchiffong med storblommigt mönster. V-ringad överdel i trikå, lång ärm. Nederdel med volanger, kort framtill och längre baktill. Stor rosett på höften. Etikettmärkt "Oscar de la Renta", "MADE IN U.S.A.". Enligt etikett storlek 14. Rygglängd mitt bak 160, bystvidd 90, ärmlängd 43 cm.

Obetydligt slitage. Lagning vid dragkedjan.