874
398886

CHRISTIAN DIOR, collier samt brosch, 1950-tal.

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
265 - 309 EUR
276 - 322 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Halsband och brosch med dekorativa glasstenar i blått, ametistfärgat och mjölkvitt. Infattade i vitmetall. Märkt "Chr. Dior 1958" respektive "Chr. Dior 1959" samt med "C". Halsband, längd ca 42 cm. Brosch, längd ca 5,5 cm. Ej tillhörande örhängen/clips medföljer, längd ca 5 cm.

Enstaka sten saknas. Smärre bruksslitage.

Ask medföljer.