231
428450

HERMÈS, resväska, 1950/60-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
4 300 SEK

Svart skinn. Mässingslås märkta "HERMÈS PARIS" samt "A1". Inredning med bl.a. två läderspännband samt fack med dragkedjor. Fodrad i rött canvas. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS". 65 x 50 x 21 cm.

Slitage samt märken och skador på skinn.