399
430411

MAISON RAMBERG, kappa samt klänning, 1950-tal.

Utropspris
1 800 - 2 000 SEK
157 - 174 EUR
164 - 182 USD
Klubbat pris

Brun/guldig siden med lila pärlknappar. Kappa med påsyd skärp i midja. Baksida med slits med knappar. Etikettmärkt "MAISON RAMBERG PARIS STOCKHOLM". Rygglängd mitt bak ca 135 cm, bystvidd ca 96 cm, ärmlängd ca 40 cm. Klänning, rygglängd mitt bak ca 126 cm, bystvidd ca 86 cm.

Smärre bruksslitage. Enstaka maskor. Enstaka pärlor saknas.