543
430260

VALENTINO, ett par solglasögon, modellnr. 523, 1980-tal.

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
105 - 132 EUR
112 - 140 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Skalmar och bågar i svart plast med dekor i guldfärgad metall. Skalmen märkt "VALENTINO" resp "523 51".
Lila linser. Linsens bredd ca 59 mm.

Mindre slitage, linser med missfärgningar.

Etui medföljer.