711
450967

CHANEL, axelväska, 1980-tal

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 350 EUR
276 - 369 USD
Klubbat pris
5 800 SEK
CHANEL, axelväska, 1980-tal

Marinblått quiltat lammskinn, guldfärgad länk med tvinnat skinnband samt skinndetaljer vid axel. Två stora fack på vardera sida. Dragkeja med hängade logomonogram i guldfärgad metall. Fodrad med vinrött skinn. Invändigt två fack varav ett med dragkedja. Stämpelmärkt "CHANEL MADE IN FRANCE". 26 x 35 x 9 cm.

Slitage. Fäste med flätad skinnband löst på väskans baksida. Enstaka revor i foder.