772
396275

T ANTHONY Ltd, resväska för skor, 1970-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 350 EUR
276 - 369 USD
Klubbat pris

Aubergine färgad canvas med skinndetaljer samt lås i guldfärgad metall. Brickmärkt "T.ANTHONY, LTD NEW YORK, N.Y.". Monogrammärkt "LM". Invändigt fodrad med beige bomullscanvas, inredning för skor samt spännremmar. 46 x 46 x 31 cm.

Fläckar invändigt på lock. Slitage.