777
396276

T ANTHONY Ltd, resväska, 1970-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
350 - 437 EUR
369 - 461 USD
Klubbat pris

Aubergine färgad canvas med skinndetaljer samt lås i guldfärgad metall. Brickmärkt "T.ANTHONY, LTD NEW YORK, N.Y.". Monogrammärkt "LM". Invändigt fodrad med beige bomullscanvas, inredning med två stroppar och fack. 66 x 42 x 23 cm.

Bruksslitage och märken.