804
434698

ALEXANDER MCQUEEN, "Knucklebox Clutch"

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
262 - 305 EUR
274 - 319 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Röd nubuck med spänne och beslag i guldfärgad metall. Spännet med dekor i form av dödskallar med röda slipade stenar till ögon omslingrade av kedjor, spetsade på ett svärd. Fodrad med rött skinn stämpelmärkt "ALEXANDER MCQUEEN MADE IN ITALY" samt numrering. Spännet märkt "ALEXANDER MCQUEEN". Infällningsbara öglor till axelband. Lagningslapp och numrerat certifikat medföljer. Ca 16 x 15 x 5,5 cm.

Enstaka märken och revor, annars obetydligt slitage.