818
439554

HERMÈS, scarf, "Daimyo Princess du Soleil Levant".

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
174 - 218 EUR
182 - 228 USD
Klubbat pris
1 600 SEK

Jaquardvävt siden, märkt "HERMÈS-PARIS". Designad av Francoise Faconnet 1990. Motiv av katana och wakizashi, växter samt tranor mot rosa botten. Invävt floralt mönster. Ca 90 x 90 cm

Mindre slitage.

Orginalkartong med skador medföljer.