165
487131

HERRUR, Tiffany & Co, manuell, 14K guld, ca 1970-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

24 x 28 mm, vit emaljtavla, index med romerska siffror. Svart läderband. I originaletui.

Band med slitage, troligen ej original.

Tilläggslista

Urtavla sned och med repor.

Enligt uppgift inköpt på Tiffanys & Co i New York, 1970-tal.