173
479996

ARMBAND, 18k guld med olikfärgade kvarts, beryller samt turmaliner. G. Dahlgren & co, Malmö. Vikt 26g.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris

Stenar med olika slipning med fiskbenslänk. Längd ca 19 cm.

Slitage, repor på stenar.

Säljs till förmån för Sjöräddningssällskapet.