Monogram canvas med bruna skinndetaljer, gula stickningar. Adresslapp samt lås medföljer. Fodrad med beige canvas. Två fack, varav ett med fack samt flappar i läder för att hänga klädgalge resp ett med resårband i kors för kläder. Telikor märkta "LOUIS VUITTON". Stämpelmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt numrerad. 55 x 38 x 26 cm.
Bruksslitage. Märken. Söm gått upp på ett ställe invändigt.