378
498503

LOUIS VUITTON, resväska 1910-tal

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
174 - 218 EUR
182 - 228 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74

Brunt skinn med beslag och spänne i mässing. Lås märkt "LOUIS VUITTON 149 NEW BOND STREET LONDON 70 CHAMPSELYSEES PARIS 045513". Fodrad i beige canvas. Etikettmärkt "ASNIERES S/SEINE LOUIS VUITTON PARIS 70 CHAMPS-ELYSÉES NICE 4 JARDIN PUBLIC LILLE 34. RUE FAIDHERBE 4 JARDIN PUBLIC LONDON 149. NEW BOND ST" samt numrerad 727383. Med reseetiketter. 40 x 28 x 14 cm.

Skador, slitage, invändigt fläckar. Lås trasigt men del att laga med medföljer