465
494816

LOUIS VUITTON, koffert, 1920/30-tal

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74

Monogram canvas med läderskodda kanter. Träribbor och hjultrissor. Mässingslås märkt "70 CHAMPS ELYSEES PARIS Louis Vuitton 149 NEW BOND ST. LONDON MADE IN FRANCE" samt "046136". Invändigt fodrad med oblekt linne/bomull, inredning i form av plast för låda (låda medföljer ej). Etikettmärkt "ASNIÉRES S/SEINE LOUIS VUITTON 70 CHAMPS ÈLYSÉES NICE - 4 JARDIN PUBLIC LILLE -34. RUSE FAIDHERBE LONDON-149. NEW BOND ST".". Med reseetiketter. ca 111 x 33 x 55 cm.

Slitage, enstaka skador. Torrt läder. Märken och fläckar.