802
498780

EMILIO PUCCI, aftonklänning, 1960-tal, storlek 12

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
194 - 242 EUR
222 - 277 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74

Turkos siden med dekor av vita liljor. Breda axelband. Etikettmärkt "Emilio Pucci, Florence Italy", enligt etikett storlek 12. Bystvidd ca 80 cm, längd mitt bak ca 153 cm. Tillhörande poncho medföljer.

Smärre slitage. Enstaka fläckar. Lagningar.