Madeleine Pyk – en samling F769
802
498780

EMILIO PUCCI, aftonklänning, 1960-tal, storlek 12

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
190 - 237 EUR
217 - 271 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74

Turkos siden med dekor av vita liljor. Breda axelband. Etikettmärkt "Emilio Pucci, Florence Italy", enligt etikett storlek 12. Bystvidd ca 80 cm, längd mitt bak ca 153 cm. Tillhörande poncho medföljer.

Smärre slitage. Enstaka fläckar. Lagningar.