HÄSTEKIPAGE, möjligen Eichner, Tyskland, 1800-talets andra hälft.

Handmålad metall. Vagn med öppningsbar dörr samt tak. Ett fönster av glas. Total längd ca 30 cm.

Skador. Omfattande slitage. Delar saknas.

Utropspris
6 000 SEK