STEIFF samt SCHUCO, ko och samt "Tricky" nalle, Tyskland, 1910-talet respektive 1930/40-tal.

Ko i plysch. Knapp i vänster öra. Hjulställning av metall. Längd 32 cm, höjd 25 cm. Nalle i beige plysch. Yes or no funktion. Höjd 20 cm.

Ko med omfattande slitage och skador. Nalle med slitage.

Utropspris
2 000 SEK