PLAYMOBIL, butiksdisplay, Tyskland, 1980-tal.

Plast och trä. Vinterlandskap med skidbacke, korvkiosk och skridskobana. Skridskobanan motoriserad med snurrfunktion. Bredd 120, djup 55, höjd 80 cm. Ursprunglig fraktkartong från Playmobil ingår.

Slitage. Bakstycket delvis löst. Enstaka delar har lossnat och saknas.

Utropspris
4 000 SEK