PLAYMOBIL, butiksdisplay, Tyskland, 1980-tal.

Plast. I form av en riddare med lans. Huvudet löst men fäst med kardborreband. Höjd 155 cm. 203 cm inklusive lans.

Skador. Sprickor. Slitage. Fötterna nedtryckta och skadade, figuren har svårt att stå utan stöd.

Utropspris
2 000 SEK