LEGO, butiksskylt, Tyskland, 1970/80-tal.

Butiksskylt i plast med invändig belysning. Med text: "Legoland bilar! Små, snygga, många, billiga!". Lös skylt som kan sättas in i ljuslådan med text "Lundby Roar - Lär" samt bild på barn lekande med dockhus medföljer. För väggmontering eller stående. Fäste saknas. 51 x 51 cm.

Slitage. Smärre sprickor. Fläckar och ytsmuts. Belysning fungerar.

Utropspris
1 500 SEK