Arne Jones E1299

LEGO, 4 stycken set, Danmark, 1970/80-tal.

Hospital nummer 363. Öppnad originalkartong. Sjukhus 6380. Öppnad originalkartong. Technic Lego 8841. Öppnad originalkartong. Technic Lego 8044. Öppnad originalkartong. Längd 24-30 cm.

Slitage. Kartonger med skador, en saknar framsidan. Fläckar. Ej fullständigt genomgångna, delar kan saknas.

Proveniens

Föremålen har använts som skyltexemplar i en leksaksaffär under 1970/80tal.

Utropspris
1 500 SEK