LEGO, "Monorail Transport System" 6990 samt "Monorail Accessory Track" 6921, Danmark, 1987-88.

"Monorail Transport System" 6990. Originalkartong med bruksanvisning, kartongen öppnad. "Monorail Accessory Track" 6921. Originalkartong. Längd 24-58 cm.

Slitage. Fläckar. Ej fullständigt genomgånget, enstaka delar kan saknas. Kartonger med skador och fläckar. Ej funktionstestad.

Proveniens

Tågbanan har använts som skyltexemplar i en leksaksaffär under 1980-talet.

Utropspris
2 000 SEK