STAR WARS, Cloud Car Pilot i Return of the Jedi förpackning, Palitoy, 1983.

Cloud Car Pilot i oöppnad Return of the Jedi förpackning. Så kallad tri-logo hybrid med Le retour du Jedi/El retorno del Jedi/Return of the Jedi loggor på baksidan. Svensk prislapp. Höjd 23 cm. En lös Lobot med Return of the Jedi cardback medföljer. Cardbacket har svensk prislapp.

Omfattande slitage. Veck. Bubblan med omfattande bucklor.

Endast sex stycken olika figurer släpptes i den så kallade Return of the Jedi/tri-logo hybrid förpackningen. Hammerhead, Greedo, Snaggletooth, Black Bespin Guard, White Bespin Guard samt Cloud Car Pilot.

Utropspris
2 000 SEK