DINKY TOYS, "Aeroplanes no 60", England, omkring 1935.

Fem flygplan samt en helikopter i bemålad metall. Originalkartong. Kartongens mått 20 x 23 cm, höjd 5 cm. Ett extra flygplan medföljer.

Ett flygplan lagat. Ett flygplan med skadat landningsställ. Kartong med senare bläckpåskrift. Slitage. Kartong med smärre skador.

Utropspris
4 000 SEK