CORGI TOYS, 2 stycken "Supermobile", prototyper, 1970-tal.

Blålackade samt med kromade detaljer.. Stålmannen som förare. Bägge "Supermobiles" saknar tillverkarinformation undertill och är tidiga testprodukter från Corgi Toys. Vissa färger och andra detaljer skiljer sig från de vanliga produktionsexemplaren. Längd 8-12,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Tidigare anställd vid Brio som fick dessa som varuprover.

Utropspris
3 000 SEK