DOCKTEATER, Baps, NK-leksakers dockteater, Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal.

Teater med 11 stycken olika figurer föreställande bland annat Kalle Stropp och Grodan Boll. Originalkartong. Figurernas höjd ca 11-20 cm.

Smärre slitage. Kartong med skador och fläckar.

Utropspris
1 500 SEK